חוות גידול קפה

 

Hawaii Kona

הוואי הנה אחד ממקורות הקפה המשובחים בעולם. תנאי גידול אידיאליים, על אדמה וולקנית שבאיי הוואי ובחבל קונה ( Kona ) שבאוקיאנוס השקט, תורמים להיווצרות קפה שמאופיין בטעם עשיר, ייני פירותי המתחרה על מעמד הקפה המשובח והיקר בעולם. הקפה עובר עיבוד "רטוב" בחוות Captain Cook (נוסדה ב- 1860) אשר מבטיח את איכות טעמו וחיוניותו הגבוהה. ייצוא הקפה מחווה זו עובר את אישורן של רשויות הפיקוח החקלאי של הוואי – כדי למנוע זיופים אשר קרו לפני שנים אחדות.

www.captaincookkona.com

 

 

_______________________________

 

 

 

Skybury – Australia

חוות הגידול הנמצאת בצפון מזרח אוסטרליה זכתה לשימת לב מיוחדת כשאלופי הבריסטה של בלגיה ואוסטרליה בחרו בה לככב בתערובת הקפה המנצחות שלהם. משפחת מקלאפלין העבירה את צמחי הערביקה המיוחדים שגידלו בזימבבווה אל אזור סקייברי שבצפון מזרח אוסטרליה – ומפעילים שם חוות קפה לתפארת. הסקייברי ניחן בחומציות נמוכה ובכמות קפאין מצומצמת – שמפיקים ספל עדין עם טעם עשיר. דובדבני הקפה בצבע ארגמן, בשלים ואחידים מבטיחים שהטעם המיוחד יגיע עד לספל.

www.skybury.com

 

 


______________________________

 

 

 

Jamaica Blue Mountain Coffee- Jamaica

רק 907 טון גרגירי קפה ירוק מוכנים בכל שנה לשיווק כלל עולמי מחוות הקפה של Mountain Blue בג'מאיקה, איזור זה מייצר כמות קטנה יחסית של קפה, השווה כמותית רק לעשירית האחוז מתוצרת הקפה של קולומביה. שתילי קפה שיובאו לאזור ב 1725 , בשילוב תנאי גידול ופיקוח קפדני במיוחד של מועצת הקפה של ג'מאיקה גורמים לכך שכל ק"ג היוצא מחבית JBM ישיג את אחד המחירים הגבוהים ביותר בעולם בזכות טעמו ועוצמתו.

 

 

______________________________

 

 

Kopi Luwak - Indonesia

אחד האתגרים החשובים ביותר בהשבחת טעם הקפה הוא היכולת לאתר את פרי הקפה בשיא בשלותו ולהצליח להפריד ממנו את פולי הקפה באופן מושלם. רק לאחרונה גילו חוקרים שמכרסם מסוג Luwak  החי ביערות הגשם של אינדונזיה שניזון מפרי הקפה, מעדיף לאכול דווקא את הקליפה החיצונית ואילו את החרצן – הלו הוא פול הקפה, הוא אינו מעכל ופולט אותו בשלמותו. עיבוד קפדני של הקפה שעדר המכרסמים מאפשר להם, מותיר כמה מאות קילוגרמים של קפה לשוק העולמי. זהו הקפה היקר ביותר בעולם.

www.animalcoffee.com

 

 

_____________________________

 

 

Galapagos

עצים מסוג bourbon שמקורם בגן הבוטני של פריז נשתלו ב 1869 בגלפגוס ומאז מטופחים שם. מטעי הקפה שם זוכים לטיפוח אורגני ייחודי, טיפול שמעריך את חיי העצים ליותר מ 130 שנה. טועמי הקפה מגדירים את הגלפגוס כאחד הטובים בעולם. הקפה ניחן בטעם פירותי מעודן שמזכיר את הקפה המזרח אפריקאי הידוע ב"חיוניותו" הרבה.

www.galapagoscoffee.com

 

____________________________

 

Selecto Coffee Yauko

מגבלות הגידול ושיטות המיון הקפדניות מותירים כל שנה רק 3000 שקים של קפה ייחודי זה. ה'יאוקו סלקטו' הובא לאי הקריבי, פורטו ריקו, ב 1736 ע"י איכרים קורסיקנים שגידלו אותו עבור הכס הקדוש בוותיקן.  זן ייחודי זה יפיק ספל קפה מעודן הניכר ב"פירותיות", ניחוח עשיר. ייחודו בשאר טעם (after taste) מתקתק ושובה בקסמו.

www.yscoffee.com

______________________________

 

 

Lagoa Coffee – Brazil

כ- 40% מיבולי הקפה בעולם מגיעים מברזיל, לכן לא פלא שגידול הקפה הברזילאי הוא בדרך כלל "תעשייתי". ואולם - ברזיל צועדת עם צו הזמן וחברי האיגוד הקפה הייחודי הברזילאי (BSCA) מייצרים בכל שנה יבולים באיכויות גבוהות במיוחד. Fazenda Lagoa שנמצאת בחבל Minas Gerais – הנחשב לערש גידולי האיכות ומתאפיין באקלים יציב ומתאים במיוחד – מציע כל שנה כמות מוגבלת של שקי קפה בעיבוד הייחודי (חצי יבש) שפותח בברזיל – Semi Natural .בעיבוד זה נשמר ה"חוזק" האופייני של קפה שעובד בשיטה היבשה, אך הוא מתעדן ומפיק ניחוחות מתוקים ומעודנים.

www.bsca.com.br

 

 

____________________________

 

 

iRoast ©  - תוכנית קליה פרטית

אווא מציעה ללקוחות המעוניינים לקלות את הקפה שלהם בעצמם ולזכות בהנחה של 40% מהמחיר הקלוי לצרכן ברכישת קפה ירוק (גולמי) . להזמנות לחצו כאן. יש לנו תוכנית מיוחדת לקלייה של 1 ק"ג לפחות בליווי של לריסה מדבדב, שמפעילה את מכונת הקליה הקטנה שלנו. גם כאן נא ליצור קשר לתיאום מועד לביצוע הקלייה.